Jagoda kamczacka (Lonicera caerulea L. var. kamtschatica Sevast.)

Jagoda kamczacka, czyli suchodrzew siny lub wiciokrzew siny cieszy się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem wśród działkowców i plantatorów ze względu na owoce. Jak sama nazwa sugeruje jagoda kamczacka rośnie w stanie naturalnym na Syberii w wilgotnych górskich lasach i na łąkach. Pierwsze plantacje tej cennej rośliny powstały w I poł. XX wieku w europejskiej części Rosji i na Białorusi. Jagoda kamczacka to jedna z najmłodszych roślin sadowniczych, zaś odmiany uprawne pochodzą od dwóch odmian botanicznych – suchodrzewu sinego i suchodrzewu kamczackiego. Prace naukowe nad wyodrębnieniem odmian uprawnych rozpoczęto w 1950 roku w Rosji i Kanadzie.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo sadzonki o wysokości 45-60 cm w pojemnikach 2-litrowych. Sadzonki są hartowane w naszych warunkach klimatycznych, posiadają dobrze rozwiniętą bryłę korzeniową oraz mocne, zdrowe pędy. Gwarantujemy zgodność odmianową oferowanych sadzonek.

Przy zakupie sadzonek należy pamiętać o tym, że jagoda kamczacka jest gatunkiem obcopylnym, dlatego należy posadzić obok siebie przynajmniej dwie odmiany, które kwitną w tym samym czasie, aby mogły się nawzajem zapylać. Brak odpowiedniego zapylacza powoduje, iż procent zawiązywanych owoców jest bardzo niski, a same jagody niewielkie. W opisie każdej z odmian podajemy jakie odmiany warto ze sobą krzyżować.

Walory zdrowotne owoców jagody kamczackiej

Uprawa jagody kamczackiej staje się coraz bardziej popularna ze względu na walory owoców, które są nie tylko smaczne, ale przede wszystkim cenne ze względu na ich właściwości zdrowotne. Naukowcy stwierdzili, że to właśnie owoce jagody kamczackiej biją na głowę wszystkie inne gatunki jagodowe, a więc borówkę amerykańską, czarną porzeczkę, maliny, truskawki (czytaj więcej…)

Wyświetlanie wszystkich 12 wyników

Pokaż kategorie
Brak
jagoda kamczacka atut
Zamknij

Jagoda kamczacka ATUT

7,90 14,90 
Brak
jagoda kamczacka aurora
Zamknij

Jagoda kamczacka AURORA

7,90 14,90 
Brak
jagoda kamczacka bakczarskij velikan
Zamknij

Jagoda kamczacka BAKCZARSKIJ VELIKAN

7,90 14,90 
Jagoda kamczacka Czelabinka
Zamknij

Jagoda kamczacka CZELABINKA

7,90 14,90 
jagoda kamczacka honey bee
Zamknij
Brak
jagoda kamczacka indigo gem
Zamknij

Jagoda kamczacka INDIGO GEM

7,90 14,90 
Brak
jagoda kamczacka jugana
Zamknij

Jagoda kamczacka JUGANA

7,90 14,90 
Brak
jagoda kamczacka sinoglaska
Zamknij

Jagoda kamczacka SINOGŁASKA

7,90 14,90 
Brak
jagoda kamczacka vostorg
Zamknij

Jagoda kamczacka VOSTORG

7,90 14,90 
Brak
jagoda kamczacka wojtek
Zamknij

Jagoda kamczacka WOJTEK

7,90 14,90 
Brak
jagoda kamczacka zojka
Zamknij

Jagoda kamczacka ZOJKA

7,90 14,90