Berberys (Berberis L.)

Berberysy mają liście sezonowe lub zimozielone. Wszystkie gatunki i odmiany mają obupłciowe kwiaty, żółte w różnych odcieniach, o średnicy od 0,5 cm do 2 cm. Mogą być pojedyncze lub zebrane w grona. Owoc jest kulisty lub nieco wydłużony, niezbyt duży o barwie czerwonej, a u gatunków zimozielonych – czarnej.

W naszym sklepie oferujemy sadzonki berberysu w dwóch wielkościach. Dostępne są w pojemnikach P9 (poj. 0,5l) lub C2 (poj. 2l). Oferujemy Państwu odmiany o pokroju karłowym, kolumnowym oraz rozłożystym.

Odmiany o liściach sezonowych należące do gatunku Thunberga (Berberis thunbergii), pospolitego (Berberis vulgaris) i koreańskiego (Berberis koreana) są wystarczająco odporne na mróz i nadają się do uprawy na terenie całego kraju. Obecnie mamy wiele odmian tej rośliny, które różnią się barwą liści, kształtem, formą i wzrostem. Ze względu na te walory berberysy są chętnie uprawiane na terenach zielonych, w parkach, na osiedlach i w przydomowych ogródkach. Można z nich tworzyć nieformowane szpalery, strzyżone żywopłoty (zwłaszcza z odmian kolumnowych), a także jako rośliny okrywowe, także ze względu na różnorodną barwę liści jako rośliny typowo dekoracyjne (czytaj dalej…)

Wyświetlanie wszystkich wyników: 22

Pokaż kategorie

Berberys thunberga AUREA

5,90 13,90 

Berberys thunberga ERECTA

5,90 14,90 

Berberys thunberga KOBOLD

5,90 14,90 

Berberys thunberga POWWOW

5,90 13,90