Aster alpejski HAPPY END
Aster alpinus HAPPY END
Gatunek rośliny należący do rodziny astrowatych. Występuje w stanie dzikim w górach Europy, Azji i Ameryki Północnej. W Polsce w Tatrach i Pieninach. Jest rośliną rzadką. Jest to roślina wieloletnia, półróżyczkowa, miękko owłosiona. Zwykle rośnie małymi kępkami. Łodyga wzniesiona lub podnosząca się, wysokości 15-40 cm. Dość gruba. Liście odziomkowe, łopatkowe lub klinowate, krótkoogonkowe. Kwiaty języczkowe różowe, rurkowate, zebrane w koszyczki umieszczone pojedynczo na szczytach łodyg. Koszyczki mają zieloną okrywę z wąskich, lancetowatych listeczków.
Co sprzedajemy?
Średnica doniczki: 9 cm
Typ doniczki: P9
Pojemność: 0,5 L
Przykładowe zdjęcie sadzonki zostało wykonane w pełni okresu wegetacji. Zależnie od pory roku, otrzymane rośliny mogą się różnić od roślin widocznych na zdjęciach. Mogą być pozbawione liści, inaczej wybarwione czy przycięte. Wszystkie rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą.
Rośliny wysyłane są w doniczkach, odpowiednio zabezpieczone. Pakujemy rośliny w solidne kartony, w sposób uniemożliwiający przemieszczanie i uszkodzenie.
Pielęgnacja i uprawa
- W swoim naturalnym środowisku rośnie na skalnych półkach, w szczelinach skał i u ich podnóża, na żwirku wapiennym lub niskich murawach, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych.
- Roślina wapieniolubna i ciepłolubna, w związku z tym dużo częściej występuje na południowej stronie skał.
- Wymaga gleby przepuszczalnej i przeciętnie wilgotnej, najlepiej o obojętnym odczynie.
- Jest w pełni mrozoodporny (strefy mrozoodporności 3-9).
Zastosowanie i cechy rośliny
- Znakomicie komponuje się z innymi roślinami rabatowymi, zarówno w gruncie, jak i w pojemnikach.
- Należy sadzić w miejscach bardzo nasłonecznionych, w ogrodzie skalnym, pojedynczo lub 2-3 w grupie.
- Dość popularna i cenna z uwagi na dużą wartość dekoracyjną.
- Stosuje się je także na kwiat cięty.
- Liczba roślin na 1 m2 – 11.
R….t –
Sadzonki zdrowe, ładnie rozkrzewione, dobrze zapakowane na podróż. Dotarły szybciej niż się spodziewałam, w idealnym stanie. Dziękuję.
l………1 –
Dostawa w terminie , dorodne i bardzo solidnie zabezpieczone sadzonki. Gorąco polecam:)
g……..6 –
Roślinki bardzo dobrze zabezpieczone na czas transportu. Polecam sprzedawcę
A..e –
C…………0 –
f….1 –
Bardzo ładne sadzonki. Polecam
g…….a –
Sadzonki duże, przekorzenione, w dobrej kondycji. Bardzo dobrze zapakowane, dotarły bez uszkodzeń. Polecam
B……..1 –