Magnolia (Magnolia L.)

Magnolia (Magnolia) należy do rodziny magnoliowatych. Jest to jedna z najstarszych roślin na Ziemi, gdyż rosła ona już w epoce dinozaurów, o czym świadczą odnalezione skamieliny tej rośliny, oceniane na 100 mln lat. To wręcz nieprawdopodobne, że gatunek ten przetrwał do naszych czasów i po dziś dzień możemy podziwiać bogactwo kolorystyczne kwiatów wielu jej odmian.

Decydując się na zakup magnolii, pytajmy w jaki sposób były rozmnażane. Najlepiej kupować rośliny szczepione, które dostępne są w Naszej ofercie, ponieważ zakwitają już po 2 – 3 latach. Natomiast na kwitnienie roślin pozyskanych z nasion będziemy czekać kilka a nawet kilkanaście lat. W naszej ofercie znajdują się magnolie zarówno do dużego, jak i małego ogrodu.

Magnolia to drzewo lub krzew rosnący w stanie naturalnym w Azji Wschodniej oraz Ameryce Północnej i Południowej. Roślina ta została nazwana “magnolią” przez Charlesa Plumiera w XVIII w. dla upamiętnienia zasług francuskiego botanika Pierre’a Magnola. W Chinach magnolia jest już uprawiana od ok. 2500 lat. Do Europy trafiła dopiero w XVIII w., a do Polski dopiero na początku XX w. (czytaj dalej…)

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Pokaż kategorie